گوگل کروم

گوگل کروم M122، ویژگی آزمایشی هوش مصنوعی جدیدی به مرورگر خود اضافه کرده است که Help Me Write نام دارد و به کاربران در نوشتن متن کمک می‌کند. طبق اعلام گوگل، این ابزار از مدل‌ زبانی بزرگ جمنای (Gemini) برای درک محتوای صفحه‌ی وبی که در آن حضور دارید بهره می‌برد تا بتواند بهترین پیشنهادات را برای تولید متن ارائه دهد.

ابزار هوش مصنوعی تولید متن مرورگر کروم می‌تواند حتی پارگرافی کامل از محتوای صفحه‌ی وبی که در آن حضور دارید ارائه دهد تا منظور شما را بهتر به مخاطب منتقل کند. به‌عنوان مثال برای فروش یک محصول چنین پیشنهادی داد: «من به مکان کوچک‌تری نقل‌مکان کرده‌ام و جایی برای سرخ‌ کن بدون روغن ندارم. این دستگاه وضعیت خوبی دارد و عالی کار می‌کند و من آن را با قیمت ۵۰ دلار می‌فروشم؛ درصورت تمایل به خرید با من تماس بگیرید.»

در مثالی دیگر از ابزار هوش مصنوعی کروم برای نوشتن درخواست بازگردانی کلاه ایمنی معیوب دوچرخه استفاده شد تا به فروشنده اطلاع دهد کلاه مذکور ترک خورده که در گارانتی آن ذکر نشده است.

اگر اولین پیشنهاد ابزار هوش مصنوعی کروم مناسب برای شما نبود می‌توانید لحن و طول پیام را تغییر دهید. پس‌از اتمام کار باید روی دکمه‌ی Replace کلیک کنید تا با توجه به درخواست شما پیشنهادش را تغییر دهد.

در چند سال گذشته، ‘گوگل جدیدترین فناوری‌های یادگیری ماشین و هوش مصنوعی را در کروم آورده‌ تا جستجوی وب را آسان‌تر، ایمن‌تر و در دسترس‌تر کند. با بهبود کارهای عملی و روزمره شروع کرده، مانند کمک به اضافه کردن شرح‌های به ویدیوها، شناسایی بهتر سایت‌های مخرب، مدیریت درخواست‌های مجوز و ایجاد نکات کلیدی یک صفحه وب.

با شروع نسخه امروزی Chrome (M121)، ویژگی‌های آزمایشی هوش مصنوعی مولد را معرفی می‌کنیم تا استفاده از صفحات وب را آسان‌تر و کارآمدتر کنیم – همه اینها در حالی است که تجربه شما را برای شما شخصی‌سازی می‌کند.

می‌توانید این ویژگی‌های جدید را در Chrome در رایانه‌های شخصی مک و ویندوز در چند روز آینده امتحان کنید، (البته فعلا این برای شهروندان ایالات متحده می باشد)، فقط وارد گوگل کروم شوید، «تنظیمات» را از منوی سه نقطه انتخاب کنید و به «هوش مصنوعی» بروید. ” صفحه از آنجایی که این ویژگی‌ها آزمایش‌های عمومی اولیه هستند، فعلاً برای حساب‌های سازمانی و آموزشی غیرفعال می‌شوند.

تب های خود را هوشمندانه سازماندهی کنید


گروه‌های برگه‌ها روشی مفید برای مدیریت بسیاری از برگه‌ها هستند، اما مدیریت آنها می‌تواند یک فرآیند کاملاً دستی باشد. با یک ویژگی جدید سازمان‌دهنده برگه، Chrome به‌طور خودکار گروه‌های برگه را بر اساس برگه‌های باز شما پیشنهاد و ایجاد می‌کند. اگر به طور همزمان روی چندین کار در Chrome کار می کنید، مانند برنامه ریزی یک سفر، تحقیق در مورد یک موضوع و خرید، این می تواند بسیار مفید باشد.

برای استفاده از این ویژگی، روی یک برگه کلیک راست کرده و «Organize Similar Tabs» را انتخاب کنید یا روی فلش کشویی سمت چپ برگه‌های خود کلیک کنید. کروم حتی نام و شکلک‌هایی را برای این گروه‌های جدید پیشنهاد می‌کند تا بتوانید در صورت نیاز دوباره آنها را پیدا کنید.

تم های خود را با هوش مصنوعی ایجاد کنید


سال گذشته گوگل تصاویر پس زمینه هوش مصنوعی را با دستگاه های اندروید 14 و پیکسل 8 معرفی کرد. اکنون این شرکت همان مدل انتشار متن به تصویر را به Chrome آورده تا بتوانید مرورگر خود را حتی بیشتر شخصی کنید.

شما می توانید به سرعت مضامین سفارشی را بر اساس موضوع، حالت، سبک بصری و رنگی که انتخاب می کنید ایجاد کنید – نیازی به تبدیل شدن به یک متخصص فوری هوش مصنوعی نیست!

برای شروع، از پانل کناری «Customize Chrome» دیدن کنید، روی «Change theme» و سپس «Create with AI» کلیک کنید. برای مثال، شاید شما شیفته «شفق قطبی» شده باشید و بخواهید آن را به سبک «متحرک» با حالتی «آرام» ببینید. کافیست آن گزینه ها را انتخاب کنید تا ببینید کروم چه چیزی را ارائه می کند. برای الهام بیشتر، این مجموعه از ایجاد تم های مورد علاقه تیم Chrome را بررسی کنید.

یادآوری : علاوه بر طرح‌های زمینه ایجاد شده توسط هوش مصنوعی، می‌توانید Chrome را با عکس‌هایی که آپلود کرده‌اید یا طرح‌های زمینه‌ای از مجموعه‌های ما در فروشگاه وب Chrome، از جمله مواردی که از جامعه رو به رشد هنرمندان سفارش داده شده‌اند، سفارشی کنید.

برای تهیه پیش نویس موارد در وب کمک بگیرید
نوشتن در وب می تواند دلهره آور باشد، به خصوص اگر می خواهید افکار خود را در فضاهای عمومی یا انجمن ها بیان کنید. بنابراین در نسخه ماه آینده کروم، یک ویژگی آزمایشی مبتنی بر هوش مصنوعی را راه‌اندازی می‌کند تا به شما کمک کند با اطمینان بیشتری در وب بنویسید – چه بخواهید یک نظر مدون برای یک رستوران بگذارید، چه بخواهید یک پاسخ دوستانه برای مهمانی تهیه کنید یا یک استعلام رسمی در مورد اجاره آپارتمان انجام دهید.

برای شروع، در هر سایتی که در Chrome بازدید می کنید، روی کادر متنی یا فیلدی کلیک راست کرده و «Help me write» را انتخاب کنید. چند کلمه تایپ کنید و هوش مصنوعی ما فرآیند نوشتن را برای شما آغاز خواهد کرد.

دیدگاه ها